صفحه اصلی » Dari » اهمیت مطالعه در زندگی
اندازه حروف Decrease font Enlarge font

مطالعه یکی از مهم‌ترین مهارت‌های به دست آمده‌ای است که زمینه‌ی موفقیت و سرگرمی را برای هر فردی در زندگی‌اش به ارمغان می‌آورد

 این بدان خاطر است که از یک سو مطالعه بخش کامل کننده‌ی حیات فردی و عملی هر کدام از ما به شمار می‌رود و نیز کلید دستیابی به علوم و معارف مختلف می‌باشد و از دیگر سو دین اسلام در اولین آیه‌ای- إقراء: بخوان– که بر پیامبر بزرگوارمان نازل شده ما را به فراگیری آن می‌خواند.

برخی از فایده‌های مطالعه:

      1-  یکی از مهم‌ترین فایده‌های مطالعه این است که در موضوع آموزش و شناخت فرهنگ‌ها و علوم مختلف، مطالعه وسیله اصلی ارتباط میان آن‌ها به شمار می‌رود و موجب افزایش دامنه‌ی کلمات فرد و رشد شخصیتی او می‌گردد.

 2-  مطالعه توانایی کسب مهارت آموزش خودرا به فرد می‌بخشد. این مهارت یکی از ضرورت‌های حیات انسان به شمار می‌رود به گونه‌ای که بدون آن همراهی با پیشرفت‌های علمی میسر نخواهد بود.

 3- مطالعه نقش به سزایی در تقویت شخصیت انسان دارد چرا که این امکان را برای او فراهم می‌سازد که میان دیگر افراد به سخن بپردازد و نیز بتواند که در تمام زمینه‌های زندگی با دیگران به مناقشه بپردازد.

4- مطالعه در میدان آموزش و در حوزه تربیتی در دنیای امروز ارتباط میان دانش آموز و کتاب را استحکام می‌بخشد و او را مجبور می‌ دارد که با علاقه به سوی کتاب روی بیاورد و علاوه بر آن فرصت‌های مناسب را برای او فراهم آورد تا اینکه مهارت‌های مختلف و نیز دامنه‌ی وسیعی از کلمات، جمله‌ها و عبارت‌ها را به دست آورد.

   5 - یکی دیگر از فایده‌های مطالعه این است که یکی از راه‌های بهره بردن از زمان می‌باشد. به گونه‌ای که انسان وقتش را تنظیم می‌کند و در برابر آن مسئول خواهد بود. چرا که در روز قیامت از عمرش سوال خواهد شد که در چه راهی سپری نموده است و نیز جوانی‌اش را در چه راهی از دست داده است.

 مطالعه وسیله‌ای است برای گسترش دامنه‌ی فهم و استعداد‌های انسان.

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد):

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید comment

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

امکانات
  • email ارسال به دوستان
  • print نسخه چاپی
  • Plain text نسخه ساده
برچسب ها:
برچسبی برای این خبر وجود ندارد
امتیاز دهید
0

خبرنامه

Poll: نظرسنجی

به نظر شما طراحی این سایت چگونه است