صفحه اصلی » Dari » اخبار » ناامنی در افغانستان افزایش یافته است این مطلب را ولسی جرگه بیان داشته است
اندازه حروف Decrease font Enlarge font

برخی از اعضای ولسی جرگه افغانستان به این باور اند که با آغاز سال جدید هجری شمسی نا امنی در مرکز و ولایات کشور افزایش یافته است. آنها در نشست عمومی این جرگه به روز دوشنبه گفتند که در این اواخر بر علاوه منسوبین دولتی در بیشتر نقاط کشور مردم عام نیز از مصونیت زنده گی برخوردار نیستند. آنها همچنان گفتند که مردم همه روزه با یک رویداد مرگبار روبرو می شوند و ارگان های امنیتی نتوانستند تا جلو این رویداد ها را بگیرند. به گفتهء آنان از مدت پنج روز به اینسو دو حمله انتحاری تنها در شهر کابل صورت گرفته که حدود 10 تن کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

نظیفه ذکی یک تن از اعضای ولسی جرگه در مورد گفت:

"این باید جدی بررسی شود که از طرف کدام افراد و اشخاص نامعلوم صورت می گیرد این را باید امنیت ملی پیگیری کند و به خانه ملت آنرا گزارش بدهد که چرا روز به روز وضعیت امنیتی شهر کابل بد تر شده می رود."

شماری از اعضای ولسی جرگه در حالی از وضعیت امنیتی موجود در کشور ابراز نگرانی می کنند که شام یکشنبه در نتیجه یک حمله انتحاری بالای گل پادشاه مجیدی یک عضو ولسی جرگه سه تن کشته و خود وی زخمی شد.

در همین حال پنج روز قبل بر اثر وقوع یک حمله انتحاری در منطقه مراد خانی کابل شش تن کشته و31 تن دیگر زخم برداشتند.

ظاهر قدیر معاون اول ولسی جرگه در نشست عمومی روز دوشنبه از حکومت خواست تا در قسمت تامین امنیت اعضای ولسی جرگه توجه جدی نماید.

در عین حال وزارت امور داخله افغانستان می گوید که با در نظر داشت فعالیت های اخیر مخالفین مسلح، تدابیر جدی را روی دست گرفته است.

نجیب دانش معاون سخنگوی این وزارت در صحبت با رادیو آزادی اطمینان داد که جلو حملات مخالفین گرفته خواهد شد:

"صد در صد پلان امنیتی ما در مطابقت به همان چالش ها و تهدیدات موجود است ما آماده گی های خاص در فصل بهار داریم و در کل پلان بر اساس همان نیازمندی شرایط سنجیده شده و عملی می شود."

بر اساس گزارش ها، با آغاز سال جدید خورشیدی فعالیت های تخریبی از سوی مخالفین مسلح دولت بر علاوه شهر کابل در بسیاری از ولایت ها از جمله نورستان، هلمند، قندز و فاریاب افزایش یافته است.

اما ارگان های امنیتی افغان می گویند که با راه اندازی یک سلسله عملیات ها، جلو فعالیت گروه های تروریستی گرفته خواهد شد. 

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد):

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید comment

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

امکانات
  • email ارسال به دوستان
  • print نسخه چاپی
  • Plain text نسخه ساده
برچسب ها:
برچسبی برای این خبر وجود ندارد
امتیاز دهید
0

خبرنامه

Poll: نظرسنجی

به نظر شما طراحی این سایت چگونه است