صفحه اصلی » Dari » اخبار » دختران ورزشکارولایت جوزجان بخاطر وضعیت امنیتی نگرانند
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
دختران ورزشکارولایت  جوزجان بخاطر وضعیت امنیتی نگرانند

دختران ورزشکار از گسترش ناامنی‌ها در شمال به خصوص ولایت جوزجان ابراز نگرانی کرده می‌گویند که امنیت در شمال روز تا روز بدتر شده و آنها با مشکلات زیاد امنیتی در عرصه ورزش رو به رو اند.

 رویا ملکیار عضو تیم منتخب فوتبال دختران جوزجان به رسانه ها گفت، این نا امنی‌ها سبب شده تا دختران ورزشکار با تبعیض جنسیتی، عدم مصونیت و رفتارهای نا پسند از سوی جامعه رو به رو شوند.

وی می‌گوید، اکثریت خانواده‌ها به علت افزایش ناامنی، دختران شانرا اجازه نمی‌دهند تا در شرایط فعلی ورزش کنند.

وی افزود:

متأسفانه تهدیدها زیاد شده و این خودش مانع می‌شود که دختر خانم‌ها به ورزش رفته نتوانند. اگر نه دختران ورزشکار جوزجان در بخش پینگ پنگ در سطح کشور مقام قهرمانی را گرفته و در بخش‌های دیگر در وقت کم نسبت به دیگر ولایات پیش قدم شده‌است.

فروزان تجلی یک تن از مدرسین کورس مهارت‌های برتر که به هدف برگزاری برنامۀ آموزشی مهارت‌های برتر برای مربیان محلی فوتبال از کابل به جوزجان آمده‌است نیز می‌گوید، ناامنی‌ها واقعاً در سرتاسر افغانستان دامنگیر مردم این کشور شده‌است، ولی ورزشکار باید مبارز باشد و در این راه مبارزه کند تا به هدفش برسد.

خانم تجلی گفت، نه تنها ولایت جوزجان بلکه همه ولایات به شمول کابل پایتخت افغانستان هم ناامن است.

وی افزود:

درست است که ناامنی در کشور روز تا روز بیشتر می‌شود، ولی ما ورزشکاران ورزش خود را ترک نکنیم باید در این راه مبارزه نمائیم و مبارز باشیم. ما که امروز از طرف فدراسیون مرکزی بخاطر رشد فوتبال به این ولایت آمدیم، تلاش داریم تا با استفاده از این فرصت خانه به خانه این ورزش را ترویج نمائیم.

شماری از دختران ورزشکار در جوزجان به این باور اند که در صورت تأمین امنیت بیشتر شهرها آنها این توانایی را دارند که در بخش‌های مختلف برای کشور شان افتخارات را کسب کنند.

طبق معلومات آمریت تربیت بدنی و سپورت ولایت جوزجان، در حال حاضر بیش از دوصد دختر ورزشکار در این ولایت مصروف ورزش در رشته‌های مختلف چون فوتبال، پینگ پنگ، والیبال، دَوِش و بایسکل رانی اند.

خواستیم در مورد نگرانی‌های این دختران ورزشکار نظر مسئولان امنیتی این ولایت را بگیریم، اما با تماس‌های مکرر موفق نشدیم.

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد):

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید comment

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

امکانات
  • email ارسال به دوستان
  • print نسخه چاپی
  • Plain text نسخه ساده
برچسب ها:
برچسبی برای این خبر وجود ندارد
امتیاز دهید
0

خبرنامه

Poll: نظرسنجی

به نظر شما طراحی این سایت چگونه است